BAŞKAN KILIÇ’TAN 10 NİSAN POLİS GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN KILIÇ’TAN 10 NİSAN POLİS GÜNÜ MESAJI

Emniyet mensuplarının yapmış oldukları mesleğin çok zor olduğunu fakat sıkıntılığu kadarda bir o kadar onurlu bir görev icra ettiklerini belirten Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, “Milletimizin güvenliği için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan ve fedakârca mücadele veren tüm emniyet mensuplarımızın 10 Nisan Polis Günü’nü kutluyorum” dedi.

Başkan Kılıç, yayımladığı iletiında, “Kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bugüne kadar ülkemizde rahatlık ve düzenin bozulmaması ve bizlerin güvenli bir halde yaşamını sürdürebilmesi için gece gündüz fedakârca görev meydana getiren, Türk Polis Teşkilatı mensuplarının 173. Kuruluş yıldönümü kutlu olsun.

Halkın huzuru, güvenlik ve asayişin temini, devletimizin bütünlüğü için cefakârca hizmet veren güvenlik Teşkilatımızla gurur duymaktayız. Kurumunun 173. Yıldönümünde, bu heyecanı onlarla paylaşmanın gururunu milletçe yaşıyoruz.

Polis teşkilatımızın her mensubu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözünden hareketle vazife esnasında hassasiyeti elden bırakmamıştır. ‘Polislerimiz bir asker kadar disiplinli, bir hukukçu kadar bilgili, bir anne kadar şefkatli olmalıdır.’ Bu sözü iyi analiz ettiğimizde polislerimizin gmeşhurk hayatımızın her yerinde bize ne kadar yakın bulunduğunu görebiliriz.

Bu duygu ve düşüncelerle Türk Polis Teşkilatımızın müesseseunun 173. Yılında tüm güvenlik mensuplarımızın Polis Haftasını kutlarken görevi başında şehit olan polislerimizi de rahmet ve saygıyla anıyorum’ dedi.